O nas

taekwondo gdynia

Nasza Misja

Nasz klub powstał w 1995 roku. Od tamtej pory wytrwale szkolimy adeptów ze wszystkich grup wiekowych. Naszą misją jest wprowadzanie ich w świat Taekwon-do poprzez naukę kopnięć, uderzeń, cięć, bloków, a także różnego rodzaju dźwigni i uwolnień, które są zarówno efektowne jak i efektywne. Zwiększamy siłę oraz gibkość poprzez zastosowanie zarówno podstawowych jak i bardziej wyszukanych ćwiczeń siłowych i rozciągających. To wszystko wzmacnia nasze ciała, oraz kształtuje jego motorykę, ale Taekwon-do, to także filozofia i styl życia. Już na pierwszych treningach przedstawiamy naszym adeptom 5 zasad Taekwon-do, którymi powinni się w życiu kierować, są to: uprzejmość, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga. Wierzymy, iż tak ukształtowany umysł i ciało pozwolą naszym adeptom cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym, doskonałą sylwetką, oraz większą pewnością siebie.Nasze Wartości

Taekwon-do jest naszą pasją, dlatego na treningach jak i w życiu codziennym staramy się działać w oparciu o jej zasady/wartości, którymi są:


Nasi instruktorzy

Kasia Stachura (III DAN)

Swoją przygodę z Taekwon-do rozpoczęła w 1982 roku w klubie Atlantic Kołobrzeg. Po drodze zmieniała barwy klubowe jeszcze dwukrotnie, by pod koniec kariery zawodniczej założyć swój własny klub GKS POSEJDON w Gdyni. Jako zawodniczka zdobywała wielokrotnie Mistrzostwo Polski, a będąc reprezentantką kadry narodowej kilkukrotnie sięgała po pierwsze miejsca na Pucharach Świata i Mistrzostwach Europy. Sukcesy nie opuszczają jej również w roli instruktora, gdyż udało jej się wychować wielu medalistów Mistrzostw i Pucharów Polski w tym kilku Mistrzów Polski, a także wspólnie z Kamilem Karbowiakiem zdobywcę Pucharu Europy i medalistę Mistrzostw Świata. Taekwon-do to bez wątpienia jej największa pasja, ale oprócz tego interesuję się także wędkarstwem i bardzo lubi podróżować. Bardzo lubi dzieci, dlatego prowadzenie z nimi zajęć sprawia jej najwięcej radości.

Kamil Karbowiak (IV DAN)

Taekwon-do od samego początku trenuje w klubie GKS „POSEJDON”. Na swój pierwszy trening przyszedł jesienią 1996 roku. Taekwon-do z początku traktował jako hobby i sposób na spędzenie wolnego czasu, lecz bardzo szybko przeobraziło się to w jedną z jego największych pasji. Medalista Grand Prix i Pucharów Polski. Licencję instruktora Taekwon-do uzyskał w 2007 roku, ale treningi zaczął prowadzić znacznie wcześniej - już jako posiadacz czerwonego pasa, pod czujnym okiem instruktorki Kasi Stachury. Zajęcia prowadzi głównie z grupą starszą, ale od czasu do czasu lubi dać lekki wycisk także dzieciakom :).